İçeriğe geç

Hakkımızda

Hemdem Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi birbirlerine bildikleri en iyi yemekleri yapıp tattırmak isteyen kadınların bir araya gelerek kurduğu bir kadın kooperatifidir. Sultanbeyli’de kurulan bu kadın kooperatifinin temelleri kadınların “Neden lezzetli ürünlerimizi herkese ulaştırmıyoruz?” sorusunu akıllara getirmesiyle atıldı. Başlangıçta sadece hoş sohbet amacıyla bir araya gelen kadınlar gelişen süreçte kooperatifçiliği öğrendi ve bir mutfak kurarak üretimlerine başladı. Kadınlar Hemdem Kadın Kooperatifi’nin kurulması ile bir yandan aile ekonomilerine gelir sağlarken diğer yandan da psiko-sosyal anlamda gelişim gösteriyorlar.

Gıda, Hijyen ve Aşçılık Eğitimleri
Daha önce hiç iş deneyimi olmayan, ekip çalışmasına katılmamış ve profesyonel anlamda bir mutfak eğitimi almamış kadınlar Hemdem Kadın Kooperatifi’nin sunduğu gıda, hijyen ve aşçılık alanlarındaki eğitimlerle hem iş deneyimi kazanıyor hem de ekip çalışmasına katılarak mutfağı öğreniyorlar. Sultanbeyli Belediyesi’nin ön ayak olmasıyla Sultanbeyli Toplum Merkezinde kurulan mutfakta çalışmalarını devam ettiren kadınlar ev yapımı tadında ürettikleri ürünleri web sitesi, Trendyol Yemek ve Yemeksepeti gibi platformlardan satışa sunarak gelir kazanıyor.

Neler Yapıyoruz?
Müşterilerimizi temiz içerikli, katkısız, koruyucusuz, kaliteli hammaddeyle üretilen el emeği ürünlerle buluşturuyoruz. Ürünlerin tazeliğini, hijyenik ortamda üretilmesini ve kadın emeğini önemsiyor, girişimci kadınlarımızın ekonomik güçlenmelerine destek veriyoruz. Birlikte çalıştığımız kadın girişimcilerimizin ürünlerine pazar alanı yaratıp kadın üreticilere öncelik vererek yerli üretime destek oluyoruz.

Hedefimiz
Hemdem Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi olarak; toplumun her kesiminden kadınımızı bir araya getirerek, Türkiye’nin her köşesine kadın eli değmiş, lezzetli ürünlerimizi ulaştırmak istiyoruz. Daha çok büyümek ve daha çok kadına ulaşmak istiyoruz. Yalnızca ekonomik güçlenmeyi değil, kadınların sosyal olarak da güçlenmelerini hedefliyoruz.

Bize Katılın
6 kadın ile kurulan ve şuan 45 kadına ulaşan Hemdem Kadın Girişimi Kooperatifi ekibine katılmak için TIKLAYINIZ